Bieżące informacje Geografia Informatyka Matematyka Praca w szkole Wycieczki  

 

 

 

Rok 2014/2015 Rok 2013/2014 Rok 2012/2013 Rok 2011/2012 Rok 2010/2011 Rok 2009/2010 Rok 2008/2009 Rok 2007/2008  

 

   
         

 

 

28.06.2013

Rok szkolny 2012/2013 dobiegł końca, przynajmniej, jeśli chodzi o zajęcia edukacyjne w naszej szkole.

Dziękuję wszystkim swoim uczniom za wiele dobrych słów, które dzisiaj usłyszałem. To jest naprawdę budujące, że pamiętacie o nauczycielach nawet w momencie, kiedy pojawia się już wizja wolnego, wakacyjnego czasu.

Dziękuję też za bardzo pozytywne opinie dotyczące ostatniego, zorganizowanego dla Was zagranicznego wyjazdu edukacyjnego. Sprawiacie, że chce się powracać do szkoły i chętnie podejmuje się trud zorganizowania kolejnych wycieczek.

Dziękuję jeszcze za upominki, które od Was otrzymałem. Niektóre były pracowicie przygotowywane. Właśnie wykonałem zdjęcie ślicznej, utrwalonej plastycznej pracy, które przedstawia dziewczynę z globusem w dłoniach i obok znajduje się książka do geografii i laptop. Mam świadomość, że nie było proste wykonanie takiego modelu, i że jest to jakaś część Was, którą chcecie się podzielić ze mną. Jest to zatem tym bardziej wartościowe!

Jeśli korzystanie z tych źródeł informacji było przyjemnością podczas roku szkolnego, to dla mnie wielka radość! Zawsze marzę o tym, aby rozpalić w Was potrzebę samodzielnego poszukiwania ciekawych geograficznych informacji.

Tymczasem życzę Wam  owocnych wakacji, w czasie których będziecie nastawieni na poznawanie, będziecie aktywnie wypoczywać i będziecie dostrzegać we wszystkim piękno. Niech czas przerwy między kolejnymi latami nauki powoli upływa, żebyście zdążyli wypocząć i wrócić potem na lekcje z zapałem do pracy.

Wspaniałych wakacji i oczywiście nie zapominajcie o przesyłaniu zdjęć z ciekawych miejsc.

 

22.06.2013

Kolejna zagraniczna wycieczka już za nami. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i dzięki nim mamy mnóstwo wspomnień. Gdyby każdy uczestnik zrobił tyle zdjęć co ja, to przywieźlibyśmy ich prawie 50 000. Najciekawsze moje zdjęcia prezentuję już na swojej stronie. Wystarczy wybrać zakładkę Wycieczki. Można też kliknąć na zdjęciu po lewej stronie.

Zaglądajcie więc tu częściej. Jeśli macie jakieś pomysły, żeby wzbogacić tę relację, to zapraszam do współredagowania. Cieszę się, że byliśmy tam razem. Byliście naprawdę dobrą grupą, z którą warto podróżować. Nikt nie narzekał i każdy chciał widzieć jak najwięcej.

Przy tej okazji zapraszam przede wszystkim uczniów, którzy wybrali rozszerzenie z geografii, abyście nie zapominali o dodatkowych formach potwierdzania swoich umiejętności. Już są tematy olimpiady geograficznej.

Wystarczy wejść bezpośrednio na stronę organizatora, albo w zakładce Geografia wybrać: Konkursy geograficzne, a później Olimpiada geograficzna. Zapraszam do udziału!

 

14.06.2013

W szkole już są wystawione oceny roczne, nieuchronnie zbliża się lato, a jutro wyruszamy prosto do Londynu, by zwiedzać jedną z ciekawszych stolic i jej okolice. Cieszę się, że wśród młodzieży szkolnej jest tylu uczniów, którzy pewnie odmawiają sobie innych wakacyjnych atrakcji, by pojechać z nami. Liczę na to, że nie będziecie żałować. Z pewnością pomogli Wam w tym przede wszystkim od strony finansowej Wasi Rodzice. Podziękujcie im za to!

Ja postarałem się, żeby jak co roku podczas wycieczki, mogły się odbyć konkursy. Przygotowałem dla Was trzy konkursy: o Londynie, Anglii i Walii, a także o Szkocji. Pani profesor ucząca języka angielskiego też przygotowała dla Was konkurs angielskojęzyczny. Bardzo zapraszam do udziału w tych konkursach, ponieważ można wygrać cenne nagrody.

W tym roku postarałem się, aby nagrody były jeszcze bogatsze i bardziej liczne niż poprzednio. Oprócz mojego wsparcia, udało mi się pozyskać środki od Rady Rodziców i od wydawnictwa Nowa Era, z którego podręczników aktualnie korzystamy.

Nagrodą główną dla najaktywniejszego uczestnika wycieczki podczas wyjazdu będzie czytnik elektroniczny wraz z 3000 utworów (w tym ponad 400 lektur) na płycie CD. Do wygrania będzie jeszcze kilka albumów dotyczących Polski, stolic Europy i biografii Londynu, a także 6 poduszek przytulanek - pięknych baranków. Będziecie też mogli wygrać bardzo dobrze opracowane i przydatne zwłaszcza na lekcjach geografii, atlasy geograficzne a także atlasy anatomiczne doskonale przydające się na lekcjach biologii.

Wszystko to czeka na Was podczas wycieczki w zamian za odrobinę aktywności i postępowanie godne turysty.

Miejsca w autobusie i podczas noclegów już ustaliliście, dlatego liczę na dużą sprawność w organizacji tej wycieczki.

Wyjeżdżamy z parkingu przed budynkiem szkolnym przy ul. Słonecznej, w sobotę 15 czerwca o godzinie 8.00. Pakujemy bagaże do autobusu dwadzieścia minut wcześniej.

Proszę, aby nikt nie zapomniał o dokumentach (legitymacji szkolnej i dowodzie osobistym lub paszporcie). Nie zapomnijcie też o bagażu podręcznym, który będziecie mieć ze sobą podczas jazdy. Bagaż główny pozostawimy w luku bagażowym autobusu i dostaniemy się do niego dopiero po przyjeździe do Londynu.

Życzmy sobie wszyscy szczęśliwego wyjazdu i wielu pozytywnych wrażeń wynikających z możliwości poznania nowych miejsc w Europie.

 

08.05.2013

Już coraz bliższy jest termin naszego wyjazdu do Londynu. Bardzo proszę o terminowe wpłaty ostatniej raty. Podczas przeprowadzonej sondy na temat wstępów w czasie wycieczki, zdecydowaliście, że zrezygnujemy ze zwiedzania stadionu w Chelsea. W przypadku pozostałych propozycji wypowiadaliście się na ogół w taki sposób, że jeśli już tam będziemy, to wypadałoby zobaczyć wszystkie atrakcje. Taką też informację wysłałem do biura, które zorganizuje nam ten wyjazd.

Tymczasem zachęcam Was do odwiedzenia ciekawego miejsca wraz z Rodzicami. Jest odległe zaledwie o 10 godzin drogi samochodem od naszego miejsca i poza sezonem tańsze niż wypoczynek w nadmorskich polskich miejscowościach.

Zyskujecie pewniejszą pogodę i wiele atrakcji. W tym roku weekend majowy był wyjątkowo długi. O ile nie jesteście maturzystami to dla Was jeszcze trwa.

Ja zdecydowałem się na kąpiel nad morzem w Bibione i odwiedzenie drugiego co do wielkości miasta we Włoszech - Mediolanu, a zwłaszcza podziwiałem znajdującą się tam, piękną katedrę.

Te miejsca czekają na Was!

 

08.04.2013

Proszę: rozważcie wasze uczestnictwo w konkursach geograficznych!

W najbliższym czasie odbędą się eliminacje do dwóch konkursów statystycznych. Do 25.04.2013 można składać prace uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Sposób ich przygotowania jest określony w regulaminie dostępnym również na mojej stronie internetowej (Kliknij tutaj!).

Do 28.04.2013 r. należy też dostarczyć plakat naukowy chcąc wystąpić w Międzynarodowym Konkursie Statystycznym, w tym roku poświęconym Rolnictwu. Konkurs kierowany jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Prace zwycięzców będą brały udział w finale Międzynarodowego Konkursu Statystycznego, który w tym roku odbędzie się w Hong Kongu.

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej organizatora (Kliknij tutaj!). Kto wie, może ktoś z Was pojedzie do Hong Kongu w sierpniu br., ale żeby tak się stało, trzeba najpierw spróbować swoich sił i wykonać poster, który zaskoczy jury. Pilnujcie terminów!
 

 

07.04.2013

Listy na wyjazd zarówno do teatru, jak i do Londynu zostały już zamknięte. Cieszę się, że tak aktywnie odpowiadacie na moje propozycje. Do teatru pojedzie aż 75 osób, a do Londynu 55 osób wraz z opieką.

Autobus i bus zostaną podstawione przy parkingu szkolnym o godzinie 11.45 w piątek 26.04.2013 r. Proszę się nie spóźnić! Sztuka w Teatrze Bagatela będzie o 16.00. Planowany powrót: godzina 22.00.

Autobus do Londynu będzie podstawiony na godzinę 7.00 przy parkingu szkolnym w dniu 15.06.2013 r. Zbiórka będzie najprawdopodobniej o 6.45. Obowiązkowo należy mieć przy sobie paszporty lub dowody osobiste. Do autobusu zabieramy bagaż podręczny (taki, żeby się zmieścił pod siedzeniem) i jeden większy bagaż podróżny, który zostanie umieszczony w luku bagażowym i przez czas przejazdu do Londynu nie będzie możliwe skorzystanie z jego zawartości.

 

15.03.2013

Zapraszam do Teatru Bagatela w piątek 26 kwietnia o godzinie 16.00, na jedną z zabawniejszych teatralnych komedii: "Boeing, Boeing - Odlotowe narzeczone" w przekładzie i adaptacji Bartosza Wierzbięty. Ze szkoły wyjedziemy ok. godziny 11.45. Jeszcze są wolne miejsca! Wszelkie informacje i zapisy bezpośrednio u nauczyciela geografii.

 

14.03.2013

Na stronie Centralnej Biblioteki Statystycznej zostały już zaprezentowane tematy prac konkursowych. Zapraszam do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie CBS (Kliknij tutaj!) lub po wybraniu zakładki Geografia, Konkursy geograficzne, Konkurs Statystyczny. Prace przygotowane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyjmuję do 25 kwietnia br. Liczę na wiele prac, zwłaszcza, że mamy już kilka sukcesów w tej dziedzinie: dwa razy czwarte miejsce w Polsce i trzecie miejsce za najliczniejszy udział uczniów z naszej szkoły. Czy powtórzymy sukces?

 

13.03.2013

Habemus papam! Podczas konklawe kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny został wybrany Papieżem. Przyjął imię Franciszek.  Wszystkim udzielił błogosławieństwa. Do tej pory był arcybiskupem Buenos Aires i tam się urodził. Radosna ta informacja, zwłaszcza, że jeszcze kilka tygodni temu miałem okazję być w tym kraju!

 

12.03.2013

Oferta wyjazdu do Wielkiej Brytanii spotkała się z ogromnym Waszym zainteresowaniem. W czerwcu pojedziemy do Londynu wieńcząc całoroczną naszą naukę w szkole. W związku z powyższym pilnujcie Waszych obowiązków, by każdy został pozytywnie sklasyfikowany jeszcze przed wyjazdem. Bardzo proszę, aby wszyscy uczestnicy wycieczki przesłali na mój adres e-mailowy dane potrzebne do sporządzenia listy. Proszę też sprawdzić, czy macie aktualne paszporty lub dowody osobiste.

Cieszę się, że tradycja edukacyjnych wycieczek zagranicznych będzie kontynuowana w naszej szkole. Tymczasem na stronie Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem również można przeczytać o mojej przygodzie związanej z poszukiwaniem przyrodniczych cudów świata (Kliknij tutaj!). Zapraszam do eksploracji.

A może i my podczas najbliższej wspólnej wycieczki odkryjemy jakiś cud świata? Najważniejsze, to pozytywne nastawienie! Tego Wam życzę!

 

16.02.2013

Otrzymałem właśnie ofertę od jednego z biur podróży, że jest możliwość zorganizowania wycieczki autokarowej do Londynu w dniach 15-22.06.2013 r. Koszt takiej wycieczki zostałby ustalony na ok. 1300 zł i pod warunkiem szybkiej decyzji, możliwy byłby wyjazd już od minimum 10 osób.

Zwiedzalibyśmy przede wszystkim Londyn, a w nim Muzeum Historii Naturalnej, National Gallery, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds Pałac Backingham, Westminster Abbey, St Paul's Cathedral, The Monument, Tower of London, Tower Bridge, stadion Chelsea.

Spacerowalibyśmy m.in. China Town, Piccadily Circus, Leister Squre, Convent Garden, Trafargar Square.

Pojechalibyśmy do Oxfordu i zamku w Windsorze, oraz do Brighton, w którym zobaczylibyśmy Royal Pavillon, Brighton Pier, Aquarium.

Nocowalibyśmy u rodzin angielskich. Byłaby to doskonała okazja na ćwiczenie umiejętności porozumiewania się językiem angielskim.

W tej cenie mielibyśmy zagwarantowany przejazd luksusowym autokarem, wyżej wspomniane noclegi oraz 5 śniadań, 5 pakiet lunchy i 5 obiadokolacji. Wstępy do atrakcji turystycznych trzeba by było dodatkowo opłacić. W przypadku większej liczby uczestników można by było dyktować warunki planu wycieczki i negocjować cenę. Ja np. byłbym jeszcze zainteresowany zobaczeniem Stonehenge!

W najbliższym tygodniu zapytam Was, czy chcecie tam pojechać. Jeśli uzbiera się minimum 10 osób chętnych, zacznę organizować wyjazd.

 

28.01.2013

Przygotowałem dla Was relację z mojej wycieczki do Argentyny i Brazylii, którą miałem okazję zrealizować w czasie tegorocznych ferii. To wspaniała "uczta" nie tylko w rzeczywistości, ale również na zdjęciach. Relację można zobaczyć klikając na zakładce: Wycieczki, a następnie: Wycieczki godne polecenia, lub na zdjęciach poniżej. Zobaczcie sami!

Argentyna jest ogromnym krajem i wiele przyrodniczych atrakcji znajduje się na jej terenie. Trzeba jednak do nich dojechać. Często pokonuje się odległości rzędu tysiąca kilometrów.

W nagrodę otrzymuje się niezapomniane widoki, określane nawet jako cuda świata.

Na zdjęciach przedstawiłem dwa skrajnie różne krajobrazy:

- po lewej stronie jest widoczny pustynny charakter Doliny Księżycowej w prowincji San Juan;

- po prawej wspaniałe wodospady Iguazú na granicy Argentyny i Brazylii

 

22.12.2012

Zakończyłem już weryfikację prac domowych. Oceny wkrótce będą dostępne w dzienniku elektronicznym. Zapraszam wszystkich do sprawdzenia efektów swojej pracy. Przypominam, że oceny za prace będą brane pod uwagę w drugim okresie roku szkolnego 2012/2013.

 

15.12.2012

Na stronie dotyczącej matematyki opracowałem już wszystkie konspekty lekcji w zespole szkół zawodowych wymagane w pierwszym okresie roku szkolnego 2012/2013. W drugim okresie zajęcia z matematyki w zespole szkół zawodowych będzie prowadziła inna osoba, dlatego tworzenie dalszych konspektów ulegnie zawieszeniu.

 

20.10.2012

Zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu edukacyjnego do Chorwacji w kwietniu 2013 r. Spotkanie odbędzie się 22.10.2012 r, tj. w środę o godzinie 10.35 w sali 31 (geograficznej).

Od frekwencji na tym spotkaniu zależy, czy odbędzie się w tym roku wycieczka zagraniczna. By ona mogła się odbyć, musi być co najmniej 41 osób.

 

01.10.2012

Astronomiczna jesień już się rozpoczęła. Jak na razie serwuje nam dobrą pogodę i przyroda nie spieszy się z przygotowaniem do zimy. Wczoraj specjalnie byłem sprawdzić, czy już pojawiły się barwy jesieni na jednym z najpiękniejszych szlaków, prowadzącym z Zawoi do Markowych Szczawin. Okazuje się, że trzeba będzie poczekać jeszcze jakieś dwa tygodnie, ale i tak jest tam pięknie.

Przy okazji dziękuję wszystkim uczniom, którzy pamiętali o moich urodzinach i w szczególny sposób urozmaicili ostatnie lekcje geografii. CIeszę się, że mam tak sympatycznych i kreatywnych uczniów!

23.08.2012

Zbliża się koniec wakacji i chyba już czas zaplanować przyszły młodzieżowy wyjazd zagraniczny w naszej szkole. Tym razem proponuję Chorwację. To aż dziwne, że nie odwiedziliśmy jeszcze tej części Europy. Prawdopodobnie w lipcu 2013 r. Chorwacja stanie się 28 członkiem Unii Europejskiej. Wtedy ceny mogą powędrować w górę. dlatego teraz jest najlepszy czas aby tam pojechać. Wycieczka jak zwykle jest planowana na kwiecień przyszłego roku, prawdopodobnie od 8 do 15 kwietnia 2013 r. Plan wycieczki jest bardzo bogaty i co najciekawsze obejmuje zwiedzanie aż trzech stolic: Bratysławy, Zagrzebia i Budapesztu. Wycieczka jest objazdowa i dzięki temu będziemy mieli okazję zwiedzić mnóstwo miejsc.
Już dziś można rezerwować miejsca na wyjazd. Chcąc przeczytać więcej szczegółów, proszę kliknąć na fladze Chorwacji.

 

22.08.2012

Moje wakacyjne wędrówki jeszcze nie dobiegły końca.

Dziś wędrowałem rowerem w sąsiedztwie Pienin. Pieniny są małym pasmem górskim, ich wysokość bezwzględna też nie jest zbyt duża, ale są bardzo urozmaicone. Często są porośnięte lasami, szczególnie liściastymi. Wyglądają więc wyśmienicie w porze jesieni. Wzniesienia przybierają często formę ostrych, skalnych turni.  Jest ich szczególnie dużo w Pieninach Właściwych i są poprzecinane głębokim Przełomem Dunajca, jednym z najbardziej atrakcyjnych przełomów rzecznych, który jest celem wędrówek większości turystów. Kto ma trochę więcej pieniędzy może skorzystać z atrakcji oferowanej przez flisaków - spływu Dunajcem. Nie brakuje też atrakcji dla zwolenników walorów kulturowych. Są tu stare kościółki, zamki, zapora i wreszcie Zbiornik Czorsztyński, w którym można się kąpać i pływać kajakiem, motorówką czy jachtem.

W lecie dodatkową zaletą są tu jeszcze warunki klimatyczne, które oszczędzają turystów przed nadmierną ilością deszczu. Kiedy w innych miejscach już pada, w Pieninach jest duże prawdopodobieństwo uchronić się przed deszczem.

Zaledwie 30-50 km od naszego miejsca zamieszkania, a ilość turystów zdecydowanie mniejsza. Kiedy wyjeżdżałem z Zakopanego, korek sięgał do Białego Dunajca. Turyści, aby wjechać do Zakopanego, musieli odczekać 2 godziny. Ja w tym czasie już wędrowałem na rowerze w równie pięknym miejscu.

 

Przygotowałem dla Was relację z tego miejsca.

 

Zachęcam wszystkich do powielenia szlaku. By zrealizować wycieczkę, należy posiadać rower, trochę wolnego czasu i przede wszystkim chęci. Możecie oglądać zdjęcia i przeczytać opis, klikając na zakładce Wycieczki i wybierając Wycieczki godne polecenia.

Jestem na zaporze, a za mną zamek w Niedzicy

 

17.08.2012

Miałem okazję wykorzystać jeszcze ten czas wakacji na aktywny wypoczynek w okolicy Krzeszowic. Aktywny, bo na rowerze. Niesamowite jest to, ile się zmieniło jeśli chodzi o długość szlaków rowerowych w tej okolicy. Są wyśmienite. Swoją wędrówkę rozpocząłem od Tenczynka. Samochód zatrzymałem przy barokowym kościółku z XVIII w. Z tego miejsca udałem się już na rowerze do zamku Tęczyn w Rudnie. Zamek jest położony na wulkanicznym wzniesieniu, bo w czasie ery paleozoicznej czas tu nie był zbyt spokojny i pojawiło się sporo intruzji magmowych. Dziś zamek jest remontowany i w przyszłym roku wrażenia estetyczne będą z pewnością

Kamieniołom diabazu koło Tenczynka

Kopalnia wapienia koło Czernej

jeszcze przyjemniejsze.  Z tego miejsca dojechałem nad autostradę A4, żeby zobaczyć mknące samochody, a potem to już zielonym szlakiem podążałem z Rudna

w kierunku Frywałdu.

Wąska droga tylko dla rowerów ze świeżym asfaltem w gąszczu drzew. Wyśmienita jazda! Dalej skręciłem w kierunku Bramy Zwierzynieckiej zachowanej aż z XIX wieku, a po drodze mijałem czynny kamieniołom diabazu (nawet nie wiedziałem, że wjechałem w strefę zakazaną, dopiero przy wyjeździe zauważyłem tabliczki informujące o zakazie wstępu dla nieupoważnionych osób.

Mimo to moja wycieczka zaowocowała trofeum i zabrałem stamtąd mały odłamek diabazu, by móc go pokazać na zajęciach.

Z Tenczynka pojechałem do Miękini, by zobaczyć stary nie eksploatowany już kamieniołom porfirów. Mój plecak wzbogacił się o kolejne skały i dalej z Miękini zawędrowałem do Czernej, w której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i Ojca Rafała Kalinowskiego. Obok barokowego klasztoru Karmelitów jest jeszcze odrestaurowana droga krzyżowa ze stacjami na wzniesieniu. Z Czernej pojechałem do kopalni wapienia. Kiedy przejeżdżałem obok, było parę minut po 14.00. To godzina wystrzałów w tym kamieniołomie. Syreny ostrzegawcze wyły niesamowicie. Byłem bardzo blisko. Czułem jak ziemia drga wraz ze mną. Ciekawe widowisko, ale potem udałem się do Dębnika i stamtąd Wąwozem Zbrza do Doliny Racławki. W otoczeniu buczyny karpackiej przemierzałem szlak rezerwatu w kierunku Paczółtowic. W tej miejscowości również natknąłem się na Sanktuarium Matki Bożej Paczółtowickiej. To bardzo stary późnogotycki kościółek, który był już wzniesiony w 1510 r. z drzewa jodłowego.

Z tego miejsca wróciłem już do samochodu, by znacznie łatwiej i szybciej wrócić do Zakopanego.

 

To taka próbka wyjazdów, na które czekam zawsze, gdy mam wiele innych zajęć. I Was zachęcam do aktywnego wypoczynku. Nie marnujcie ostatnich dni wolnych od szkoły.

Sanktuarium Matki Bożej Paczółtowickiej

 

15.08.2012

Zapraszam wszystkie chętne osoby do współredagowania działu Wycieczki. Będą się tam pojawiać propozycje wyjść i wyjazdów lokalnych, ale też wycieczek zagranicznych. A jeśli już o tym mowa, w bieżącym roku szkolnym chciałbym zrealizować wycieczkę do Chorwacji. Tyle już wycieczek szkolnych się odbyło, a nie mieliśmy okazji pojechać jeszcze do tak ciekawego kraju. Czeka tam na nas mnóstwo atrakcji turystycznych, m.in. Plitwickie Jeziora, Trogir, Split, Dubrownik, Mostar, Medjugorie, Park narodowy Krka, Zadar, Zagrzeb i w drodze powrotnej może Budapeszt. To aż dziwne, że taka wycieczka jeszcze nie była realizowana przez naszą szkołę. Wkrótce więcej szczegółów, ale już dziś zapraszam do odwiedzenia stron z poprzednich wycieczek i do rezerwacji miejsc. Ilość miejsc ograniczona do pojemności autobusu.
 

12.08.2012

Opanowałem już chyba wszystkie łącza na mojej stronie. Aktualnie już jest złożona z prawie 1200 plików. Sporo pracy to wymaga, ale powoli ruszają serwisy matematyki dla zasadniczej szkoły zawodowej i informatyki dla liceum ogólnokształcącego zgodnie z nową podstawą programową. W dziale geografii też nastąpiło sporo zmian, bo pierwsze klasy (zakres podstawowy) od razu zaczną naukę od geografii społeczno-ekonomicznej..

 

28.07.2012

Postanowiłem nieco odświeżyć swoją stronę, dlatego przez kilka najbliższych dni większość jej elementów nie będzie działać prawidłowo, ale sukcesywnie wszystko zacznie zmierzać ku lepszemu. Priorytetem przy tworzeniu obecnej strony jest szybkość jej działania i poprawne otwarcie we wszystkich rodzajach przeglądarek. Mam nadzieję, że nie umniejszy to jej atrakcyjności.

 

20.07.2012
Zgodnie z przewidywaniami, na początku lipca zorganizowałem wycieczkę dookoła Bałtyku, ale przebywałem przede wszystkim w Norwegii. Wiele zobaczyłem. Nie wszystko udało mi się umieścić w obiektywie, ale zapraszam do oglądania. W tym celu przygotowałem specjalną stronę, którą można otworzyć wybierając zakładkę: Wycieczki godne polecenia, lub klikając tutaj.

   
         
         
         

 

® Piotr Zięba