Bieżące informacje Geografia Informatyka Matematyka Praca w szkole Wycieczki  

 

 

 

Rok 2014/2015 Rok 2013/2014 Rok 2012/2013 Rok 2011/2012 Rok 2010/2011 Rok 2009/2010 Rok 2008/2009 Rok 2007/2008  

 

   
         

 

 

05.05.2011

Rozpoczął się czas ważny dla maturzystów. Dziś miałem okazję być w dwóch komisjach maturalnych, ale jeszcze wciąż zyję wspomnieniami z kilku nowych miejsc, które odwiedziłem tuż po świętach wielkanocnych i pomyślałem sobie, że najbliższy zagraniczny wyjazd moglibyśmy zorganizować do Słowenii, albo do Słowenii i Włoch. Zobaczcie, co miałem okazję zwiedzać:

Oto kilka pięknych zdjęć z Jaskini w Postojnej. Jest to najdłuższa jaskinia krasowa w Słowenii. Ponad 4 km jedzie się tu kolejką wzdłuż pięknych form naciekowych, a potem spaceruje się ok jednego kilometra głęboko pod ziemią. Jest to ogromna, choć droga atrakcja.

Niedaleko od Jaskini Postojnej można odwiedzić Zamek Predjamski. Jest zbudowany w wysokiej pieczarze skały nawisowej. Kolejne zdjęcia prezentują już piękny krajobraz z uroczej miejscowości nadmorskiej Słowenii: Pirany.

Ja zakochałem się jeszcze we włoskim mieście Verona, do którego najstarszej części można się dostać przez charakterystyczną bramę w murach obronnych.

W centralnej części tego miasta można zobaczyć Arenę rzymską, a miasto oblewa wielkim zakolem rzeka Adyga. Nad nią znajduje się piękny zamek Castelvecchio.

I oczywiście jak zwykle nie mogłem sobie odmówić pobytu w Wenecji, w której gościłem już piąty raz, ale za każdym razem podoba mi się tak samo.

Czyż nie warto tych miejsc znowu odwiedzić?

 

20.04.2011

Po powrocie z Grecji pozostało wiele wrażeń. Wszystkie chcielibyśmy umieścić na tej stronie. To jednak jest niemożliwe np. z powodu ograniczonej pojemności tej strony. Sukcesywnie będę uzupełniał sprawozdanie z naszego wyjazdu do Grecji. Już można zobaczyć pierwsze zdjęcia.

Zapraszam do obejrzenia relacji z wycieczki do Grecji!

 

04.04.2011

Ogłaszam, że:  

Koniecznie proszę śledzić informacje dotyczące wycieczki do ostatniego dnia przed wyjazdem. Będą się tam pojawiać ważne informacje. Aktualnie są jeszcze do ustalenia miejsca w pokojach i w autobusie. Zbiórka osób wyjeżdżających przed parkingiem szkoły w dniu 11.04.2011 r. godz. 6.30. Każdy uczestnik i jego Rodzice, jeśli zechcą, mogą tego dnia dodatkowo uczestniczyć we Mszy Św. w intencji wyjeźdźających i o ich szczęśliwą podróż o godz. 6.00 w Kościele pw. Św. Rodziny. Zapraszam!

Informacje o Grecji

 

23.03.2011

Autokar został już opłacony. Miejsca, w których będziemy nocować też są już opłacone. Otrzymałem już vouchery i miejsca, które powinienem rozdysponować między Wami. Przeczytajcie koniecznie informacje o Grecji, bo znajdziecie tam więcej szczegółów.

Podjąłem też decyzję o dodatkowym ubezpieczeniu naszej wycieczki, niezależnie od standardowego ubezpieczenia szkolnego i świadczeń wynikających z ubezpieczenia na podstawie karty EKUZ.

Zapraszam do lektury:

 

05.03.2011

Zbliża się czas naszego wyjazdu do Grecji. Przygotowałem nagrody, które rozdam po wycieczce tym osobom, które wezmą udział w konkursie i przygotują prezentację na dowolny temat, ustalony w informacji, którą można pobrać poniżej. Jeszcze raz zapraszam do aktywnego brania udziału. Chęć uczestnictwa należy mi wcześniej zgłosić.

Wciąż jest wiele osób, które nie dostarczyły regulaminów wycieczki. Informuję, że już najwyższy czas, by złożyć wniosek o wydanie karty EKUZ.

 

03.02.2011

Zapraszam wszystkich wyjeżdżających do Grecji do aktywnego udziału w przygotowaniu prezentacji dotyczących poszczególnych miejsc, które odwiedzimy.

Będzie zabawniej, ciekawiej i w dodatku można wpłynąć na ocenę z geografii. Więcej w informacjach dla uczestników wyjazdu edukacyjnego - poniżej.

 

01.02.2011

Wreszcie ferie! Nie mogło być inaczej. Przez Namestovo do Rycerki Górnej, a z tego miejsca na Przełęcz Przegibek i potem na Wielką Raczę, w mroźnej pogodzie, w promieniach Słońca, zupełnie sam na szlaku, ale jaką piękną miałem panoramę! Więcej zdjęć na NK.

 

 

22.01.2011

Spotkanie z Astronomią cieszyło się niesamowicie dużym zainteresowaniem wśród Was, bo uczestniczyło w nim prawie 220 osób. Otrzymaliśmy w prezencie teleskop, za pomocą którego będziemy już wkrótce oglądać panoramę Tatr, a być może również będziemy obserwować wieczorny układ gwiazd i planet na niebie.

 

14.01.2011

Jestem zaskoczony, że tak aktywnie odpowiedzieliście na propozycję "Spotkania z Astronomią". W chwili obecnej mam na liście 157 osób chętnych do udziału  w prelekcji. Ta liczba wciąż rośnie.

W ramach prelekcji będą przedstawione następujące tematy: historia astronomii oraz jej zastosowanie w różnych dziedzinach, poznawanie skali i struktury Wszechświata, narodziny, życie i koniec świecenia gwiazd, Układ Słoneczny, powstanie planet, rodzaje i warunki na nich panujące, Ziemia jako niezwykła planeta oraz kwestia życia pozaziemskiego, ekologia, m.in. czym jest efekt cieplarniany, jak go odkryto i jakie wywołuje skutki.

Na tę prelekcję wybierzemy się w środę 19 stycznia 2011, do kina Sokół w Zakopanem na godzinę 9.00.

Kto jeszcze jest zainteresowany udziałem w tym wydarzeniu, proszę o kontakt bezpośrednio ze mną w najbliższy poniedziałek.

 

04.01.2011

ZAĆMIENIE SŁOŃCA to dla nas wspaniałe wydarzenie, bo w Polsce w takiej skali zdarza się bardzo rzadko!

Dziś pogoda była w Zakopanem bardzo łaskawa i można było delektować się widokiem Słońca w czasie jego zaćmienia. Zdezorganizowaliśmy pracę w całej szkole, ale dla takich właśnie chwil warto się uczyć geografii.

W świetle Słońca widać gałęzie drzew rosnących przed naszą szkołą. Zdjęcia są wykonane po godzinie 9.00, kiedy tarcza Słońca była najbardziej przysłonięta.

Poniżej widać, że mieliśmy na tyle czasu, żeby się bawić efektami.

Nie mogliśmy sobie pozwolić na patrzenie bez specjalnie do tego celu przygotowanych szkieł mocno przyciemnianych, gdyż Słońce dawało rzadko spotykany blask o tej porze roku.

W obserwacjach brała udział klasa 3A z rozszerzeniem geografii, której jestem wychowawcą...

...i klasa 1A z rozszerzeniem geografii, z którą najczęściej się spotykam na lekcjach.

03.01.2011

Jutro tj. 04.01.2011 r. będzie zaćmienie Słońca między godziną 8.14, a 11.05. Księżyc powinien po godzinie 9.00 zasłaniać ponad 80% tarczy Słońca. Przygotujcie trochę ciemnego szkła, żeby móc podziwiać to zjawisko, no i bądźcie przygotowani na to, że w ciągu dnia będzie trochę mniej jasno niż zwyczajnie. Oby pogoda dopisała... Następne takie zaćmienie będzie miało miejsce dopiero w 2075 r.

Zapraszam jutro na długiej przerwie na spotkanie w sprawie wyjazdu do Grecji, natomiast w środę na długiej przerwie na spotkanie Szkolnego Koła Caritas.

Nie zapomnijcie!

 

01.01.2011

W poniższym linku przekazuję wszystkie niezbędne informacje dla uczestników wyjazdu edukacyjnego do Grecji. Jest już coraz mniej czasu. Nie możemy sobie pozwolić na opóźnienia, tym bardziej, że jeszcze przed nami okres ferii.

 

15.12.2010

Zapraszam do udziału w akcji Szkolnego Koła Caritas w dniu 20.12.2010 r. Będziemy rozprowadzać kartki świąteczne i figurki z masy solnej, jako ozdoby choinkowe.

Pieniądze uzyskane z tytułu sprzedaży przeznaczymy dla najbardziej potrzebujących z naszego regionu.

 

13.12.2010

Zbliża się czas klasyfikacji za pierwszy okres roku szkolnego 2010/2011. Sporo wolnych dni przed nami. Wykorzystajmy ten czas, byśmy ze spokojem mogli pojechać na wycieczkę do Grecji. Pamiętajcie, że ta wycieczka potrwa aż dziewięć dni, a potem jeszcze przed nami będą święta, długi weekend majowy i matury. Dlatego możliwie najszybciej zadbajcie o dobre oceny w dzienniku!

Termin wpłaty kolejnej raty w kwocie 400 zł upłynie 15 stycznia 2011 r. Na początku stycznia zorganizuję spotkanie, na którym powiadomię wszystkich uczestników wycieczki o tym, co jeszcze trzeba zrobić, aby się należycie przygotować do tej wycieczki.

Proszę o dostarczenie numerów paszportów w celu wprowadzenia na listę.

 

27.10.2010

Zamówiłem kolejne 48 biletów do Teatru Bagatela w Krakowie na 8 grudnia 2010 r. O 19.15 zaczniemy oglądać sztukę: Kochankowie nie z tej Ziemi, Pam Valentine.

Na skutek nieporozumienia ze świętym Piotrem, dom pod Londynem zamieszkują dwie pary zakochanych ludzi piszących powieści kryminalne mężczyzn - Jacka i Simona. Wspierają ich piękne i urocze żony: Susie i Mary. Przyjazna atmosfera między czwórką mieszkańców rośnie z dnia na dzień, a my będziemy się delektować wspaniałym angielskim humorem.

Zapraszam wszystkie osoby chętne do zapisania się na wyjazd. To będzie dobry upominek od spóźnionego Mikołaja.

 

17.10.2010

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, przygotowałem podstronę dla słuchaczy I roku studiów podyplomowych z matematyki na Uniwersytecie Pedagogicznym i na niej udostępniam konspekty wykładów i zadania do wykonania. Aby wejść na tę podstronę, należy wybrać zakładkę: Inne szkoły lub uczelnie.

 

14.10.2010

W związku z najbliższym wyjazdem do teatru i późniejszym wyjazdem do Grecji, bardzo proszę o pobranie odpowiedniego regulaminu, jego podpisanie, a następnie przekazanie dla mnie.

 

24.09.2010

Zwiększyłem do czterdziestu trzech liczbę osób, które mogę zabrać do Teatru Bagatela w Krakowie 20 października br. na godzinę 19.00. Zapraszam do zapisywania się na listę!

 

23.09.2010

Zapraszam wszystkich na spotkanie Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem w dniu 24.09.2010 r. Więcej informacji na stronie Koła po wybraniu zakładki Szkolne Koło Caritas.

 

22.09.2010

Dziś wprowadziłem aktualne informacje dotyczące Konkursu Geograficznego dla gimnazjalistów. Etap szkolny odbędzie się 27 października 2010 r.

Przyjmuję jeszcze do 27 października zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta dla licealistów i gimnazjalistów.

Informuję też, że w przyszłym tygodniu upływa termin zgłoszeń do Etapu szkolnego Olimpiady Geograficznej

Zapraszam wszystkie osoby chętne do aktywnego udziału w tych formach zdobywania i porządkowania swojej wiedzy geograficznej

 

06.09.2010

Dziś nadszedł czas na modyfikację harmonogramów zajęć: mojego i klasy III A, której jestem wychowawcą. Harmonogram dla uczniów i ich rodziców jest dostępny po wybraniu zakładki: Informacje dla Rodziców. Tam też znajdują się informacje dla Rodziców m. in. dotyczące najbliższego spotkania.

 

30.08.2010

Dziś właśnie dowiedziałem się, że będę wychowawcą obecnej klasy III A. Dlatego zaczynam realizację kroniki szkolnej dla tej klasy. Więcej można zobaczyć w zakładce: Kronika Uczniów.

 

16.08.2010

     Przed samym początkiem roku szkolnego chciałbym Wam zaproponować wyjazd edukacyjny do Grecji.

     Swoim stałym uczestnikom chcę zagwarantować miejsce i dlatego wyślę sms-y informujące o tym wyjeździe. Niestety ilość osób nie może przekroczyć 44 osób, z uwagi na możliwości techniczne.

Chcąc się dobrze przygotować do wyjazdu, musimy już teraz myśleć o dobrym zaplanowaniu wycieczki. Moje wakacje były pracowite, gdyż chciałem zorganizować dla Was jak najlepsze warunki i atrakcyjną ofertę.

     W tym celu sam pojechałem do Grecji, zaglądnąłem do wszystkich miejsc, które powinniśmy odwiedzić, załatwiałem miejsca w hotelach, przewodników, wyżywienie, a już po powrocie zająłem się zorganizowaniem transportu i wymaganej obsługi wycieczki. Efekty przedstawię Wam na początku roku szkolnego, ale już teraz możecie podziwiać autobus, którym najprawdopodobniej pojedziemy. Na pewno nie będziemy się nigdzie wstydzić, ani narzekać. Nie bez powodu to przecież jest VIP Class.

Od momentu rozpoczęcia roku szkolnego przyjmuję po 100 zł zaliczki tytułem rezerwacji miejsca na wycieczkę. Każdy, kto chce zobaczyć opis i zdjęcia z poprzednich naszych szkolnych wyjazdów, niech kliknie powyżej na przycisku Wycieczki.

     Koszty, które ponosiliśmy dotychczas prawdopodobnie nie uległyby zmianie, w zamian za to zyskalibyśmy 1 dzień wycieczki (9 dni!), znacznie lepsze warunki zakwaterowania i przejazdu (autobus posiada nawet skórzane fotele, a hotele byłyby o podwyższonym standardzie).

 

Poniżej przedstawiam obecną wersję planu wyjazdu edukacyjnego w kwietniu 2011.

11 kwietnia 2011
Wyjazd godzina 7.00
Przejazd autobusem do Nowego Sadu (ok. 640 km) - 9 godzin jazdy
16.00 zakwaterowanie w hotelu
17.00 obiadokolacja
18.00 wieczorne zwiedzanie Nowego Sadu
Nocleg w Nowym Sadzie

12 kwietnia 2011
7.00 Śniadanie
8.00 Pakowanie bagaży i przejazd do Belgradu
9.30-17.00 Zwiedzanie Belgradu
18.00 obiadokolacja
20.00 nocny przejazd do Paralii (745 km) ok. 10 godz. jazdy

13 kwietnia 2011
6.00 dojazd do miejsca kwaterunku w Paralii
8.00 śniadanie
15.00 wyjazd do Edessy
17.00 – 18.00 spacer wodospadami
20.00 powrót do Paralii
20.30 – obiadokolacja
Nocleg w Paralii

14 kwietnia 2011
6.30 śniadanie
7.00 przejazd do Delf (ok. 320 km 5 godzin jazdy)
12.00 – 14.00 zwiedzanie Delf
14.00 przejazd pod Kanał Koryncki (255 km ok 4 godziny jazdy)
18.00 przejście przez most na Kanale Korynckim
20.00 dojazd do ośrodka pod Atenami lub w okolicy Przylądka Sounion
20.30 obiadokolacja
Nocleg w Atenach lub w okolicy Sounion

15 kwietnia 2011
7.30 śniadanie
8.30 wyjazd do Świątyni Posejdona
9.30 zwiedzanie Świątyni Posejdona (przylądek Sounion)
10.30 przejazd do Aten
12.30 – 17.00 zwiedzanie Aten
17.30 powrót do Paralii ok. 6 godzin
23.30 obiadokolacja
Nocleg w Paralii

16 kwietnia 2011
9.00 śniadanie
9.30 przejazd do Verginy (ok. 80 km 2 godziny)
11.30 - 15.30 zwiedzanie skarbów Filipa II
17.00 obiadokolacja
Czas wolny
Nocleg w Paralii

17 kwietnia 2011
9.00 śniadanie
10.00 wyjazd do Meteorów (ok. 170 km, 3 godziny jazdy)
13.00 zwiedzanie wybranego klasztoru
15.00 powrót do Kalitei
18.30 obiadokolacja
Nocleg w Paralii

18 kwietnia 2011
8.00 śniadanie
9.00 pakowanie i wyjazd z hotelu
10.00 wyjazd do Salonik (ok. 70 km godzina jazdy)
11.30 - 18.00 zwiedzanie Salonik
19.00 obiadokolacja

20.30 wyjazd do Polski (1300 km, ok. 18 godzin jazdy)

19 kwietnia 2011
14.00-15.00 powrót do domu

 

   
         
         

 

® Piotr Zięba