Bieżące informacje Geografia Informatyka Matematyka Praca w szkole Wycieczki  

 

 

 

Rok 2014/2015 Rok 2013/2014 Rok 2012/2013 Rok 2011/2012 Rok 2010/2011 Rok 2009/2010 Rok 2008/2009 Rok 2007/2008  

 

   
         

 

 

13.07.2010

Jestem jeszcze w Grecji, ale nie mogę sobie odmówić przyjemności zaproszenia Was na zagraniczną  wycieczkę szkolną do tego kraju. Przygotowałem już wstępny plan, jestem w trakcie negocjacji na temat cen z przewoźnikiem, mam kilka propozycji obsługi wycieczki w konkretnych miejscach w Grecji.

Spodziewany termin wyjazdu jest jeszcze do ustalenia, ale będzie to jak zwykle w kwietniu, najprawdopodobniej od 4 do 11 kwietnia 2011 r.

Oszczędzajcie pieniądze, bo naprawdę warto! Na początku września poproszę Was o wpłatę pierwszej raty w kwocie 100 zł, co będzie potwierdzeniem Waszej chęci udziału, wtedy też zapoznam Was z wszelkimi informacjami na temat wycieczki.

 

20.06.2010

Na stronie internetowej Olimpiady Geograficznej ogłoszone zostały tematy prac, które można przygotować do I etapu. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa!

Temat A: Wybrana droga publiczna w gminie X
Temat B: Charakterystyka jednostki fizycznogeograficznej
Temat C: Projekt trasy geoturystycznej

O szczegółach można przeczytać klikając na zakładce Olimpiada Geograficzna.
 

19.06.2010

Dodałem nową zakładkę: Strona o ZSO w Zakopanem. Jest to strona utworzona w całości przez wasze koleżanki i kolegę z klasy 2E i 2A. Znajdziecie tam m.in. zdjęcia z terenu szkoły, ważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkoły i plan lekcji dla całej szkoły.

Zapraszam do dalszego współtworzenia mojej strony!

 

07.05.2010

Wykonałem już dla Was stronę poświęconą naszemu wyjazdowi do Włoch. Możecie ją oglądać po wybraniu zakładki: Wycieczki szkolne.

Zobaczcie też galerię poświęconą mojemu wyjazdowi do Holandii w czasie weekendu majowego.

W tym celu kliknijcie na zdjęcie po prawej stronie.

 

10.04.2010

W najbliższy poniedziałek ok. godziny 16.00 zostanie podstawiony autobus przy ul. Słonecznej, albo przy ul. Sienkiewicza (zależnie od możliwości manewru). Proszę wszystkich uczestników o przybycie przynajmniej 15 minut przed tą godziną.

Proszę nie zapomnieć o dokumentach, podręcznym bagażu, który będzie można schować wewnątrz autobusu. Proponuję, aby tam znalazły się: kosmetyki dla odświeżenia podczas nocnej podróży, prowiant na czas przejazdu, aparat fotograficzny, nakrycie przeciwdeszczowe lub parasol. W trakcie jazdy nie będzie możliwy dostęp do głównego bagażu.

Pamiętajcie też, by zabrać ze sobą ładowarki, zmienne obuwie (będziemy dużo chodzić), karty EKUZ, jeśli posiadacie, a także 75 euro na opłaty wstępów i podobną kwotę na prywatne wydatki.

Wewnątrz autobusu trzeba pamiętać o podstawowych zasadach: w przejściu nie może znajdować się żadna przeszkoda, w trakcie jazdy nie wolno przemieszczać się po autobusie.

Przewidywany czas jazdy do Wenecji wynosi 15 godzin z postojami. Będziemy tam w godzinach rannych następnego dnia.

Kto chciałby przygotować i przedstawić samodzielnie jakąś prezentację dotyczącą miejsc, które będziemy zwiedzać, lub ogólnie Włoch, może liczyć na nagrodę w postaci oceny z geografii. Warto się postarać przed końcem roku szkolnego!!

 

Przypominam też wszystkim, którzy zdecydowali się na wyjazd ze mną do Teatru Bagatela w Krakowie w dniu 22.04.2010 r., że autobus będzie podstawiony obok parkingu szkolnego przy ul. Słonecznej. Planowany wyjazd o godzinie 15.00. Pojedzie maksymalna ilość: 45 osób!

 

Mam dla was jeszcze jedną miłą informację: właśnie jestem w trakcie rozmów z właścicielem hotelu w Grecji, który proponuje ciekawe ceny i przede wszystkim bardzo dobre warunki lokalowe, pod masywem Olimpu w Paralii. Czy chcielibyście pojechać do Grecji w przyszłym roku?

 

18.03.2010

Przekazuję najnowsze informacje w sprawie wycieczki do Włoch:

Organizator ustalił termin wyjazdu dnia 12 kwietnia 2010 na godzinę 16.00. Będziemy jechać nocą i przewidujemy dojazd do Wenecji na godzinę 9.00 następnego dnia.

Uczestnicy powinni ze soba zabrać m.in.: legitymację szkolną, paszport lub dowód osobisty, obuwie i strój sportowy, ciepłe ubrania.

Bagaż: bagaż podstawowy o wymiarach łącznych 170 cm (wysokość + szerokość + długość) i waga do 30 kg oraz bagaż podręczny o wadze do 7 kg mieszczący sie na półce bagażowej.
Hotele, w których będziemy nocować:
13/14.04 Al Cason w Cavalino, 30013 Cavallino - Treporti (Ve) - Corso Europa, 15 Cŕ di Valle
14/15.04 San Paolo w Montecatini Terme, Viale Rosselli 33 51016 Montecatini
16/17.04 Muretti we Fiuggi, Via delle Magnolie 7, 03015 Fiuggi
17/18.04 Belmondo w Chiusi, S. S. 146 di Chianciano Terme - 53043 Chiusi

Proszę o przekazanie tych informacji rodzicom.

 

14.03.2010

Mamy już ustalony skład osób na wyjazd do Włoch. Wszyscy dopełnili formalności związanych z opłatami za wycieczkę. Brakuje mi jeszcze kilkunastu podpisanych regulaminów wycieczki. Każdy uczestnik, który jeszcze nie oddał mi regulaminu, proszony jest o jak najszybsze jego dostarczenie.

Można go pobrać tutaj.

 

07.02.2010

Po feriach zwłaszcza maturzystom zostało już niewiele czasu, by zmienić jeszcze coś w statystyce ocen. Dlatego zapraszam do pilnego analizowania treści z tej strony i z wielu innych źródeł informacji geograficznej.

Z pozostałymi uczniami przygotowujemy się do wyjazdu edukacyjnego do Włoch! Mam nadzieję, że do tego czasu zima ustąpi.

 

07.01.2010

Zbliża się już czas odpoczynku w okresie ferii. Proszę jednak, by wszystkie osoby, które zadeklarowały wyjazd do Włoch, dokonały przed tym terminem wpłaty ostatniej raty.

Przypominam, że w przypadku osób, które chciałyby się wycofać z wyjazdu, nie będzie już możliwy zwrot wpłaconych wcześniej rat. Jest to podyktowane każdorazowym wzrostem ceny wyjazdu dla wszystkich pozostałych członków wycieczki i koniecznością wcześniejszych rezerwacji miejsc noclegowych przez biuro. W przypadku wycofania się, proszę o znalezienie we własnym zakresie osoby zastępującej.

 

10.12.2009

Informuję, że zwolniły się dwa miejsca na wyjazd do Włoch w kwietniu 2010 r. Zapraszam każdą osobę, która chciałaby z nami przeżyć ciekawą przygodę w trakcie roku szkolnego!

 

Chciałbym również zaprosić wszystkich chętnych na sztukę: "Wyobraźcie sobie..." do Teatru Słowackiego w Krakowie 23 lub 24 lutego 2010 r. Wybitny aktor i reżyser Andrzej Seweryn podejmie się interpretacji najpiękniejszych fragmentów arcydzieł Szekspira, takich jak: Hamlet, Makbet, Otello, Romeo i Julia, Henryk V, Sen nocy letniej i innych utworów. Na scenie będziemy podziwiać obsesję władzy, szaleństwo zmysłów, ponadczasowość miłości i smutek samotności, zazdrość i zdradę, zwątpienie w sens życia, wreszcie potęgę i upadek człowieka. Proszę o zgłoszenia bezpośrednio do mnie.

 

19.11.2009

Zapraszam na swoje forum poświęcone geografii. Kliknij tutaj...

 

18.11.2009

Już wkrótce pojawi się opis wycieczki do Serbii z października tego roku. Zapraszam do odwiedzin strony z wycieczkami.

 

16.11.2009

W czwartek tj. 19.11.2009 o godzinie 15.15 w sali 31 odbędzie się projekcja filmu Kolumbijskie ABC.

Na oczach ludności cywilnej wojsko ciągle walczy z komunistyczną partyzantką. Dzieci ciągle są zmuszone do oglądania trupów. Jednym ze sposobów zarabiania na życie jest nielegalna uprawa koki albo marihuany.

Prezentujący film zadadzą pytania: Jak w takich warunkach może wyglądać edukacja dzieci? Jakie mogą być sposoby na rozwiązanie tego konfliktu? Jakie perspektywy może otworzyć nauka przed młodymi ludźmi?

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów!

 

13.11.2009

Po raz kolejny już okazało się, że nasze drużyny wygrały Konkurs Wiedzy o Pasterstwie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrali: Maria Skupień i Jan Bobik, a w kategorii gimnazjum: Bogumiła Karpiel i Paweł Bąk. Gratulujemy!

 

02.11.2009

Informuję, że etap szkolny Konkursu Wiedzy o Pasterstwie odbędzie się 04.11.2009 o godzinie 11.00 w sali 22. Do eliminacji mogą przystąpić zarówno uczniowie z klas gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji w Tatrzańskim Parku Narodowym zgłosimy po dwie osoby z najlepszymi wynikami, które będą reprezentować naszą szkołę.

W tym dniu odbędzie się również na długiej przerwie spotkanie z osobami wyjeżdżającymi do Włoch w kwietniu 2010 roku. Proszę o niezawodne przybycie, ponieważ specjalnym gościem spotkania będzie Pan Dyrektor Szkoły.

 

01.11.2009

Przedstawiam kilka istotnych informacji dla uczestników wyjazdu edukacyjnego do Włoch w kwietniu 2010 r.

Termin wyjazdu: 12.04.2010, termin powrotu: 19.04.2010.

Na podstawie podpisanej umowy, organizator zobowiązuje się do zapewnienia następujących świadczeń w ramach realizacji usługi:

- 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach z łazienkami w miejscowościach: 1x okolice Padwy, 1x okolice Pizy, 1x okolice Neapolu, 1x okolice Chiusi lub Rzymu;

- wyżywnienie w formie 5 śniadań i 5 obiadokolacji, a także dwóch śniadań w formie suchego prowiantu i jednej obiadokolacji w formie suchego prowiantu;

- ubezpieczenie od kosztów leczenia do 15.000 euro i nieszczęśliwych wypadków oraz bagażu na kwotę 800 zł;

- pilotaż na całej trasie;

- komfortowy autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem i video;

- realizacja programu wg poniższego zestawienia.

Proszę pamiętać, że wycofanie się z wyjazdu pociąga za sobą konsekwencje finansowe. Im bliżej terminu wyjazdu, tym są one większe. Maksymalnie jest to 60 % kwoty na 7 dni przed rozpoczęciem realizacji umowy.

 

Program ramowy  

Dzień 1: wyjazd z Zakopanego. Nocny przejazd do Włoch.
Dzień 2: Wenecja Śniadanie w formie suchego prowiantu. Przejazd do Wenecji (postój 9 godzin). Transfer Giudeccą do Placu św. Marka. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka - patrona Wenecji, Pałacu Dożów (z zewnątrz) wraz ze sławnym Mostem Westchnień, Wieży Zegarowej, Dzwonnicy. Czas wolny lub propozycja fakultatywna: przejażdżka gondolami (90 euro za 6 osób). Spacer do Mostu Rialto. Przejazd na nocleg w okolice Padwy i  gorąca obiadokolacja.
Dzień 3: Padwa – Bolonia Śniadanie kontynentalne Przejazd do Padwy. Zwiedzanie: wspaniała Bazylika św. Antoniego. Przejazd do Bolonii. Zwiedzanie: ruiny rzymskich budowli (Akwedukt, Termy, Amfiteatr), Bazylika San Petronio, Ratusz, siedziba Uniwersytetu, cmentarz polskich żołnierzy. Obiadokolacja  gorąca. Nocleg.
Dzień 4: Piza Śniadanie kontynentalne . W programie: Plac Cudów z Katedrą i Baptysterium oraz sławną Krzywą Wieżą w Pizie. Czas wolny. Obiadokolacja w formie suchego prowiantu. Nocny przejazd do Neapolu.
Dzień 5: Neapol – Wezuwiusz Śniadanie z dodatkowych produktów np w hotelu, lub innej stołówce . Przejazd do Neapolu. W programie zwiedzania: Castel Nuovo, Palazzo Reale, Kościół Monteolivieto –muzeum renesansowej rzeźby neapolitańskiej. Następnie przejazd w kierunku Wezuwiusza - wejście na krater tego sławnego wulkanu. Obiadokolacja gorąca . Nocleg.
Dzień 6: Rzym Śniadanie kontynentalne . Przejazd do Rzymu. W programie zwiedzania:, Bazylika św. Piotra, grób Ojca Świętego Jana Pawła II w Grotach Watykańskich, Rzym starożytny : Koloseum, Łuk Konstantyna, rzymskie Forum, Kapitol, Forum Trajana. Spacer po Rzymie : od Placu Weneckiego po Fontannę di Trevi i Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja goraca . Nocleg.
Dzień 7: Florencja Śniadanie kontynentalne . Przejazd do Florencji (postój 9 godzin). W programie zwiedzania stolicy Toskanii: Plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signora, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków. Obiadokolacja gorąca i wyruszenie w droge powrotna – bez noclegu.
Dzień 8: Śniadanie w formie suchego prowiantu. Powrót do Zakopanego.
UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Wydatki   programowe   dodatkowe
Wstępy + wjazdy do miast + metro w Rzymie + transfer Wenecja + przewodnicy miejscowi około 75 euro. UWAGA: Wydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

24.09.2009

Zapraszam  wszystkie osoby zainteresowane na dodatkowe lekcje geografii. Odbywają się one w każdy czwartek o godzinie 15.15. Jeśli starczy sił i odwagi, podejmiemy zmagania z geografią nawet dwie lekcje tygodniowo.

Zapraszam również wszystkie osoby, które chcą zaistnieć w sieci na dodatkowe zajęcia z technologii informacyjnej w każdy poniedziałek o godzinie 15.15.

 

15.09.2009

Zapraszam wszystkie osoby chętne na inaugurację dodatkowych zajęć z geografii. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę, 23.09.2009 o godzinie 14.30 w sali 31.

Postaram się zaprezentować tam przede wszystkim te tematy, które przydadzą się Wam do egzaminu maturalnego. Istnieje możliwość pokierowania przez Was tematyką zajęć.

 

08.09.2009

Zamykam już listę do Teatru Starego na sztukę Tartufe Moliera. Pojedziemy na nią 15 października br. Planowany wyjazd z parkingu szkolnego o godzinie 15.00.

Po dzisiejszym spotkaniu wybraliśmy wyjazd szkolny do Włoch. Lista obejmuje już 40 osób. Przyjmę jeszcze trzy osoby chętne by mieć komplet. Proszę już o pierwsze wpłaty w kwocie 100 zł na poczet wycieczki.

 

03.09.2009

Zapraszam wszystkie chętne osoby, które chciałyby pojechać ze mną na spektakl teatralny do Krakowa. Wybierzemy się najprawdopodobniej na sztukę Tartufe w Teatrze Starym lub Miłość i gniew w Teatrze Słowackiego.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia u nauczyciela geografii.

 

02.09.2009

Właśnie umieściłem dla Was obiecane tematy prac do przygotowania na I stopień Olimpiady Geograficznej. Wystarczy kliknąć na zakładkę: Olimpiada Geograficzna. Bądźcie aktywni!

Wszystkie osoby, które zdecydują się wziąć udział w olimpiadzie, proszone są o zgłaszanie się do mnie, lub napisanie e-maila w tej sprawie.

 

25.08.2009

U progu nowego roku szkolnego chciałbym uzyskać od Was następujące informacje:

Czy chcielibyście, aby w naszej szkole kontynuować edukacyjne wycieczki zagraniczne?

Który kraj docelowy wybralibyście, mając do wyboru: Włochy i Grecję?

Jaki skład osobowy opiekunów preferowalibyście najbardziej?

 

Wycieczka do Włoch obejmowałaby m.in.: Wenecję, Padwę, Bolonię, Pisę, Neapol, Rzym i Florencję.

Wycieczka do Grecji obejmowałaby m.in.: Meteory, Ateny, Kanał Koryncki, Mykeny, Epidauros, Olimpię i Delfy.

Więcej czasu w autobusie spędzilibyśmy niestety w przypadku organizacji wycieczki do Grecji.

 

Proszę o wyrażenie swojej opinii poprzez skorzystanie z zakładki kontakt i za pomocą dowolnego źródła pozostawienie informacji dla mnie. Będzie to miało znaczący wpływ na podejmowane przeze mnie decyzje.

 

23.08.2009

Dotarła do mnie informacja o zgodzie na prowadzenie dodatkowych zajęć z geografii w naszej szkole. Będą one poświęcone przede wszystkim tym osobom, które będą chciały uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności nabywane w trakcie tradycyjnych lekcji geografii, oraz uczestniczyć w organizowanych konkursach geograficznych. Na zajęcia będą mogli przychodzić również przyszli maturzyści, którzy zdecydują się wybrać ten przedmiot.

Już dziś zapraszam wszystkich zainteresowanych!

 

15.08.2009

Witam u progu nowego roku szkolnego 2009/2010!

 

 

Zmieniłem nieco wygląd swojej strony, tak by był łatwiejszy i szybszy dostęp do wszystkich jej zakamarków, a poza tym dostosowałem ją do rozdzielczości 1024x768. Jest to na razie rozdzielczość używana przez większość internautów. Oczywiście nie ma problemu oglądać stronę w wyższej rozdzielczości.

Znajdziecie tu jak zwykle sporo informacji, które przydadzą się w nauce zwłaszcza na lekcjach geografii. Już teraz zapraszam do aktywnego korzystania z opracowanych przeze mnie konspektów lekcji, zagadnień geograficznych, a także ze strony, z której można pobrać arkusze maturalne.

 

Poniżej prezentuję zdjęcie ułożonych puzzli, które otrzymałem od uczniów, dla których byłem wychowawcą w latach 2006/2009. Jak zdobędę antyramę to może pojawi się kiedyś w mojej pracowni. Razem stworzyliśmy trochę historii, która znalazła odzwierciedlenie w organizowanych wycieczkach klasowych i utworzonej przeze mnie kronice klasowej.


   
         
         

 

® Piotr Zięba